Home Actueel Nieuws 2011 TROS TV Show in teken Prinses Margriet Fonds

TROS TV Show in teken Prinses Margriet Fonds

Prinses Margriet op de burg in Baoi Tara
21 november 2011 |

De TROS TV Show stond zondagavond geheel in het teken van het Prinses Margriet Fonds. Het Rode Kruis Prinses Margriet Fonds biedt hulp om mensen beter te beschermen en voor te bereiden op rampen. In het dorp Baoi Tara in Bangladesh is op het hoogste punt een waterput gebouwd. Zo hebben de bewoners zelfs bij een overstroming schoon drinkwater. 

 

Voorbereid op rampen

De bewoners worden ook voorbereid op evacuaties. Onlangs is er een brug gebouwd van bamboe. Via deze brug kunnen mensen in het regenseizoen toch op een veilige manier naar de bewoonde wereld. Als het dorp dan wordt overspoeld kunnen de kinderen toch gewoon naar school en is er toegang tot voedsel.  

Veilig en droog

Dankzij trainingen door vrijwilligers van het Rode Kruis weten de mensen wat te doen bij een ramp. In Baoi Tara treedt het evacuatieplan in werking. Met de hulp van vrijwilligers wordt het hele dorp geëvacueerd. Zo zijn de bewoners veilig en goed beschermd tegen het stijgende water.
 
noodbrug bangladesh.png

PRINSES MARGRIET FONDS
Er is een time-out opgetreden voor het webonderdeel.