Afgelopen weekend was het weer zover: de ASML Marathon Eindhoven. De Marathon is het grootste evenement in Brabant-Zuidoost waar het Rode Kruis de EHBO organiseert. In samenwerking met Golazo, Munckhof, de GHOR Brabant-Zuidoost en de Gemeente Eindhoven hebben we er weer een fantastisch weekend van gemaakt.
Groter en grootser
De ASML Marathon Eindhoven is flink gegroeid ten opzichte van vorig jaar. Er waren veel meer lopers en dat betekent dat de inzet van het Rode Kruis mee moet groeien. Er stonden zo’n 150 hulpverleners klaar voor iedereen die Eerste Hulp nodig had. Zij hielpen de hulpvragers in samenwerking met de Medische Dienst van het Rode Kruis De Medische Dienst bestaat ook uit vrijwilligers. Naast Evenementenhulpverlening was er een grote meldkamer opgezet met centralisten. En ook voor logistiek was het flink aanpoten. Maar door goed samen te werken en zoveel mogelijk voor te bereiden, konden we klaarstaan voor iedereen die dat nodig had. Een geweldige prestatie.

Hulp tijdens de ASML Marathon Eindhoven
Tijdens zo’n groot evenement als de Marathon, komen er vrijwilligers vanuit alle delen van Nederland. Niet enkel uit Brabant-Zuidoost. Wat erg bijzonder was dit jaar, was de aanwezigheid van enkele hulpverleners van het Vlaamse Rode Kruis. Door bij elkaar op bezoek te gaan en samen te werken, kun je ontzettend veel van elkaar leren. Dat was dan ook het doel van deze samenwerking. Hun hulp tijdens de ASML Marathon Eindhoven was dus niet alleen heel fijn, maar vooral ook heel leerzaam én gezellig!
Wil jij deze toffe inzet volgend jaar absoluut niet missen?

Foto’s: Mohamed Agha