Midden- en West-Brabant
Word vrijwilliger Doneer

VRIJWILIG ONDERSTEUNER OPVANGLOCATIE GEERTRUIDENBERG

Geplaatst op 06 april 2022

Inmiddels zijn in verschillende gemeenten in Midden- en West-Brabant (nood)opvanglocaties ingericht voor de vele Oekraïense vluchtelingen die hun toevlucht zoeken in Nederland. Rode Kruis vrijwilligers hebben in de afgelopen weken op heel wat plekken ondersteund in die inrichting en eerste opvang.

In de tweede fase van deze vluchtelingenopvang ligt de focus op het begeleiden en wegwijs maken van de Oekraïense bewoners in het dagelijks leven in die nieuwe woongemeente.

Het Rode Kruis is gevraagd hierin te ondersteunen.

Wij zoeken daarom vrijwilligers die zich de komende maanden willen verbinden aan de bewoners van opvanglocatie: De Schattelijn in GEERTRUIDENBERG

Meest recente berichten

Vrijwilliger in Beeld: Nathalie

30 augustus 2023

Omdat ik inmiddels al meerdere wedstrijden aanwezig ben geweest, ken ik de meeste vaste collega vrijwilligers van het Rode Kruis. Het is een gezellige groep die ook wat voor elkaar over heeft. Van tevoren is er altijd een briefing en als er wat is gebeurd dan kun je bij hen terecht.    Ik vind het leuk dat je de andere vrijwilligers ziet bij de EHBO-lessen die worden gegeven. Ook vind ik het fijn om te weten wat ik aan iemand heb, je leert elkaar een beetje kennen tijdens deze lessen. Verder is het altijd goed om de onderwerpen nog eens door te nemen. 

Lees meer

Vrijwilliger in Beeld: Harm

2 augustus 2023

Vanuit mijn werk was ik al een paar keer geconfronteerd met mensen die last hadden van flauwtes en een hartstilstand en dat deed mij de stap zetten om mijn EHBO te gaan halen. Goed als er anderen in de buurt zijn die weten wat zij moeten doen, maar ik wilde zelf ook weten hoe ik moest handelen. Daarbij geldt ook dat kennis hebben één is, maar deze kennis bijhouden en handelen twee is: vandaar dat ik ook de stap heb gezet en nu actief ben als hulpverlener bij het Rode Kruis. Gelukkig heb ik nu een start kunnen maken met de module Evenementenhulpverlener en wie weet wat er in de toekomst nog aan cursussen bij gaat komen. 

Lees meer