Marieke van Schaik begonnen als nieuwe directeur Rode Kruis
Vandaag, maandag 3 september 2018, is Marieke van Schaik (47) begonnen als onze nieuwe algemeen directeur. Zij volgt Gijs de Vries op, die zijn functie per vandaag neerlegt. Marieke van Schaik was Managing Director van de Goede Doelen Loterijen (de Nationale Postcode Loterij, de BankGiro Loterij en de Vrienden Loterij).
In deze video stelt Marieke zich aan je voor.

Onze voorzitter Inge Brakman is blij met de keuze voor Marieke: “Ze is energiek, beschikt over ruime kennis en ervaring, en kan het Rode Kruis met vaste hand toekomstbestendig houden. En een mooi detail: Marieke is de eerste vrouwelijke directeur in de 151-jarige geschiedenis van onze vereniging.”
Met volle overtuiging
Marieke zelf kent het Rode Kruis al van haar tijd bij de Goede Doelen Loterij: “In mijn werk voor de loterijen heb ik veel projecten bezocht, waaronder die van het Rode Kruis. Daar zag ik telkens hoe, met de tomeloze inzet van talloze vrijwilligers, het Rode Kruis in binnen- en buitenland mensen op een respectvolle, warme manier steunt en ellende verzacht. Ik geloof in de kracht van deze manier van hulp. Dat maakt dat ik mij met volle overtuiging voor het Rode Kruis wil inzetten.”
Marieke van Schaik (© Roy Beusker)
CV
Marieke van Schaik studeerde politicologie (internationale betrekkingen) aan de Universiteit van Amsterdam. Na haar studie werkte zij als projectmanager bij de stichting DOEN. In 2000 maakte ze de overstap naar de Goede Doelen Loterijen, waar zij in 2009 Managing Director werd.
In 2017 verdeelden deze loterijen dankzij hun 3,5 miljoen deelnemers gezamenlijk 491 miljoen euro (50% van de omzet), waaronder een vaste jaarlijkse bijdrage van 5,4 miljoen euro voor het Rode Kruis en enkele extra bijdragen.
Marieke van Schaik is getrouwd en heeft drie kinderen.