Rode Kruis Nederland‎
  • Doe mee
  • Hulp in Nederland
  • Hulp wereldwijd
  • EHBO
  • Over ons
  • Menu
    • Home
    • Doneren
    • Vrijwilligerswerk
    • Werken bij het Rode Kruis
    • Volg een EHBO cursus
    • Download de EHBO-app
    • Contact
  • Word vrijwilliger
  • Doneer
  • Menu

Rode Kruis: steeds vaker hulpverleners op de fiets

Geplaatst op: 25 juni 2018

Het Rode Kruis zet steeds vaker hulpverleners op de fiets in om sneller EHBO te kunnen verlenen bij evenementen. Op dit moment heeft het Rode Kruis 40 bike-teams en in totaal zo’n 200 getrainde hulpverleners die slachtoffers op de fiets bereiken. Dat is ongeveer een kwart meer dan 5 jaar terug. De speciaal getrainde hulpverleners kunnen op hun mountainbikes sneller bij een slachtoffer zijn. De terreinfietsen zijn voorzien van een EHBO-tas en een AED. Deze week is het Rode Kruis Week en gaan vrijwilligers met collectebus langs de deuren. Er wordt onder andere geld ingezameld om deze hulpverlening mogelijk te maken.

“Snel kunnen helpen is soms letterlijk van levensbelang”, zegt Peter Paul Tenthof van Noorden, hoofd evenementenhulp van het Rode Kruis. Bij grote, drukke evenementen kunnen ambulances niet altijd snel ter plaatse zijn. De bike-teams kunnen in zo’n geval makkelijker de plek van een ongeval bereiken. Bike-teams worden ingezet bij bijvoorbeeld uitgestrekte evenemententerreinen en wandel- of hardloopevenementen. De aanwezigheid van hulpverleners op de fiets versnelt de hulpverlening aanzienlijk, met levensreddende handelingen zoals stabilisatie van het slachtoffer en reanimatie.

Elke seconde telt

,,Laatst kreeg ik via onze meldkamer door dat er een meisje onwel was geworden. De meldkamer kon zien dat ik het dichtste in haar buurt fietste. Toen ik aankwam zag ik dat ze haar bewustzijn had verloren doordat ze met haar hoofd op de stoeprand was gevallen. Als ik lopend was geweest, had het al gauw een kwartier geduurd voordat ik bij haar zou zijn. In dit geval is een bike-team een uitkomst, want bij bewustzijnsverlies telt elke seconde”, zegt Kevin Bogaerts, één van de bikers van het Rode Kruis.

Een bike-team bestaat uit twee tot achttien hulpverleners. De speciale terreinfietsen zijn uitgerust met een verbandtas en een AED. De bikers volgen naast de normale trainingen een speciale bike-training. Hier wordt onder andere aandacht besteed aan hoe om te gaan met de fiets op verschillende terreinen en ondergrond, hoe de hulpverlener snel en veilig naar een oproep gaat, en hoe de hulpverlener zich tussen het publiek verplaatst.

Rode Kruis Week

Tijdens de Rode Kruis Week (24-30 juni) collecteren duizenden vrijwilligers om geld op te halen voor de hulp van het Rode Kruis in Nederland. Rode Kruis-afdelingen kunnen met dit geld onder andere zorgen dat er meer hulpverleners opgeleid worden, zodat het Rode Kruis nog beter hulp kan verlenen op evenementen en sporttoernooien in de buurt. Zonder de inzet van de vrijwilligers zouden deze evenementen geen veilige doorgang kunnen vinden.

Het Rode Kruis staat altijd paraat; ruim 21.000 vrijwilligers staan in Nederland klaar om te helpen. De hulpverleners worden ingezet bij noodsituaties, zoals een grote brand of overstroming, en onze EHBO-vrijwilligers helpen op evenementen en festivals. Daarnaast bereidt het Rode Kruis mensen voor op een noodsituatie, zodat zij zichzelf kunnen redden en oog hebben voor anderen in nood.


Als eerste op de hoogte van nieuws van het Rode Kruis? Volg ons op Twitter en meld je aan voor de perslijst.

Persvragen? Neem contact op met een woordvoerder

Gerelateerd

Persbericht

Meest recent

Man op steekwagen verplaatst dozen met hulpgoederenItaliaanse Rode Kruis / Adriano Valentini
17 januari 2021/door nnolte

Hulp Rode Kruis aangekomen in ijskoud Bosnië en Herzegovina

8 januari 2021/door jenthoven

Rode Kruis wil openstelling noodopvang dak- en thuislozen tot april

Vier Rode Kruis hulpverleners aan de telefoon
24 december 2020/door nnolte

Rode Kruis Hulplijn open voor eenzame mensen tijdens feestdagen

22 december 2020/door ivandeinse

Zorginstellingen vragen steeds vaker ondersteuning van het Rode Kruis

konvooi-rode kruis mekkele
12 december 2020/door sslot

Rode Kruis konvooi met hulpgoederen en medicijnen aangekomen in Mekkele

Samen maken we een verschil

Word vrijwilliger
Doneer direct online

Blijf op de hoogte

Meld je aan voor updates per mail

Hallo daar!

Rode Kruis

Home
Doe mee
Hulp in Nederland
Hulp wereldwijd
EHBO
Over ons

Rode Kruis voor jou

EHBO op uw bedrijf
EHBO op uw evenement
Hulpverlener worden op evenementen
Voor docenten
Voor studenten
Voor bedrijven
Pers

Doe mee

Doneren
Vrijwilligerswerk
Werken bij het Rode Kruis
Volg een cursus
Download de EHBO-app

Contact

070 - 44 55 678
Ma-Do 08:30-21:00
Vr 08:30-17:00
Za 10:00-14:00

070 - 44 55 888
Rode Kruis Hulplijn voor hulp, advies of een
luisterend oor tijdens de coronacrisis

06 5781 3499

contactcenter@redcross.nl

Anna van Saksenlaan 50
2593 HT Den Haag
Postbus 28120, 2502 KC Den Haag

Meer contactgegevens

RSIN / fiscaal nummer: 003014022

© 2021 Het Nederlandse Rode Kruis Privacy statement Cookiebeleid Disclaimer
Snelle stijging aantal vluchtelingen via de Balkan-route Vluchtelingen staan te wachten in Griekenland met op de voorgrond een Rode Kruis-hulpverlener. Griekse Rode Kruis-vrijwilliger Dimitris Farfouris houdt een jong vluchtelingenkind vas. Het Griekse eiland Lesbos is een van de vele plekken waar vluchtelingen Europa binnenkomen, bijvoorbeeld vanuit Turkije. Foto uit december 2015. 21 maatschappelijke organisaties vragen om humaan asielbeleid Scroll naar bovenzijde
X
- Enter Your Location -
- or -
Get your current location
  • Doe mee
  • Hulp in Nederland
  • Hulp wereldwijd
  • EHBO
  • Over ons
  • Menu
    • Home
    • Doneren
    • Vrijwilligerswerk
    • Werken bij het Rode Kruis
    • Volg een EHBO cursus
    • Download de EHBO-app
    • Contact
  • Word vrijwilliger
  • Doneer
  • Menu
×