Twente
Word vrijwilliger Doneer

Rode Kruis, district Twente en locaties

Het Rode Kruis district Twente heeft een districtsbestuur dat samen met de locaties invulling geeft aan de kernwaarden en doelstellingen van het Rode Kruis. Zij worden hierbij geholpen door beroepsondersteuning. Het district Twente kent 8 locaties. De activiteiten van het Rode Kruis worden op districtsniveau aangestuurd door districtscoördinatoren.

Neem contact op met Rode Kruis, district Twente

Neem contact op

Nieuws uit Twente

  • Locatie Almelo

    Rode Kruis Almelo is een actieve locatie met een gezellige groep vrijwilligers. Mensen kunnen helpen in een noodsituatie, dat vinden wij belangrijk. Daarom worden onze EHBO-ers regelmatig getraind. Deze vrijwilligers verlenen ook tijdens hulp tijdens evenementen in Almelo en omgeving​. En we organiseren EHBO-cursussen in Almelo. In de afgelopen jaren zijn we bij verschillende scoutinggroepen geweest. Kinderen leren dan de belangrijkste onderdelen van eerstehulpverlening.

    AED-netwerk 

    Rode Kruis Almelo heeft in samenwerking met het AED Platform het initiatief genomen om in de gemeente Almelo een AED-netwerk te organiseren. AED-apparaten zijn verdeeld over de stad, goed zichtbaar, opgehangen.

    Hulp nodig bij een evenement, wil je vrijwilliger worden of heb je interesse in een gastles of cursus? Neem contact met ons op via almelo@rodekruis.nl

    Bekijk voor het laatste nieuws ook onze Facebookpagina of Instagrampagina.

    Ons bezoek- en postadres:

    Hofkampstraat 102
    7607 NJ Almelo
    Op donderdagochtend van 09.00 -13.00 uur zijn er vaak vrijwilligers aanwezig. Kom dan gerust langs.
    Telefoon: 0546-815973

  • Locatie Hengelo-Borne

    We zoeken versterking! Meer weten over vrijwilligerswerk bij Rode Kruis Hengelo-Borne?

    Coördinator vrijwilligersmanagement: Cindy Meijer (cindymeijer@rodekruis.nl)

    Op zoek naar EHBO voor jouw evenement?

    Coördinator evenementenhulp: Francis Nijland (ehv.hengelo-borne@rodekruis.nl)

    Voor cursussen EHBO (zakelijk en particulier), AED en Eerste Hulp aan Kinderen:

    Coördinator EHBO-opleidingen: Hilde Zwart ehbo.overijssel@rodekruis.nl

    Kijk voor het laatste nieuws op onze Facebook-pagina.

    Hengelo-Borne
    Marnixstraat 1
    7553 LC Hengelo
    Tel: 06-40437534

  • Locatie Dinkelland-Oldenzaal-Tubbergen

    Nordhornsestraat 64
    7591 BH Denekamp

    Met alle plezier regelt het Rode Kruis voor u deskundige EHBO’ers voor adequate hulpverlening voor uw evenement. Wij zijn te bereiken via: evenementenhulpdot@rodekruis.nl

    Carin Teunissen-Wagenmans, afdelingscoördinator evenementenhulp
    Johan Rademaker, gebouwbeheer

    Coördinator EHBO-opleidingen: Hilde Zwart ehbo.overijssel@rodekruis.nl

  • Locatie Haaksbergen

    Locatie Haaksbergen bestaat uit een enthousiast team vrijwilligers dat bij evenementen als EHBO’er kan worden ingezet. Denk aan de zomerfeesten de Hoeve, volksfeesten Buurse, de Military en de Kennedymars.

    Wil je Rode Kruis-vrijwilligers op je evenement, neem dan vrijblijvend contact op met evenementenhulp.haaksbergen@rodekruis.nl

    Ook interesse om vrijwilliger te worden bij Rode Kruis Haaksbergen? We zijn op zoek naar nieuwe aanwas, dus je bent van harte welkom! We ontmoeten je graag om samen te bekijken wat het beste past.

    Neem ook alvast een kijkje op onze Facebookpagina.

    Coordinator:
    Freddy de Vries f.devries@rodekruis.nl

    Coördinator EHBO-opleidingen: Hilde Zwart ehbo.overijssel@rodekruis.nl

    Adres:
    Adriaen Brouwerstraat 10
    7482 ZK  Haaksbergen

  • Locatie Enschede

    Deurningerstraat 209
    7522 CB Enschede

    Hulp nodig op een evenement? Mail ons via evenementenhulp.enschede@rodekruis.nl

    Meer weten over vrijwilligerswerk?

    Coördinator vrijwilligersmanagement: Joris Leemreize jleemreize@rodekruis.nl

    Coördinator EHBO-opleidingen: Hilde Zwart ehbo.overijssel@rodekruis.nl

  • Locatie Hellendoorn-Nijverdal

    Wat wij doen

    ​Onze afdeling heeft een groot aantal vrijwilligers dat bij veel activiteiten als EHBO’er kan worden ingezet. Denk hierbij aan evenementen als HeldersFees, YumanRace, CityRun, Motorcross, Gold Rush survival, Mountainbike Mania en Diepe Hel Holterbergloop. En niet te vergeten activiteiten als Bruisend Nijverdal, braderieën en diverse sporttoernooien (zoals paardensport en voetbal). We hebben bijna wekelijks trainingen voor het op peil houden van kennis, het halen van een EHBO-diploma en het gebruik van AED.

    Inzet hulpverlening nodig? 

    Neem vrijblijvend contact op met ons secretariaat of mail naar: evenementenhulp.hellendoorn@rodekruis.nl

    Secretariaat 

    Piet Heinweg 16
    7441 GZ Nijverdal
    0548-654137

    hellendoornnijverdal@rodekruis.nl

    Coördinatoren
    Jolanda Braakman, Locatie Coördinator
    José Marsman, Secretariaat en Coördinator Evenementenhulp
    Wendy Tjeerdsma, Coördinator Evenementenhulp
    Chris Bos, Communicatie en Vrijwilligersmanagement
    Tineke Lammers, Coördinator Lessen

  • Locatie Rijssen

    Het team van locatie Rijssen bestaat uit een aantal enthousiaste vrijwilligers uit Rijssen en omgeving. We staan op diverse evenementen en activiteiten in Rijssen, Holten en omgeving paraat met EHBO-hulpverleners en specifiek opgeleide Evenementen Eerstehulpverleners. Ook zijn onze vrijwilligers op diverse evenementen of inzetten door het hele land te vinden om een helpende hand te bieden.

    Onze vrijwilligers volgen op onze eigen locatie in Rijssen jaarlijks een reeks herhalingslessen EHBO op vaste lesavonden om geoefend te blijven. Lijkt het jou leuk om vrijwilliger te worden, neem dan contact met ons op voor de mogelijkheden.

    Bezoek- en postadres
    Roelof Bosmastraat 47
    7462 MZ  Rijssen

    Bezoek op afspraak

    Voor alle algemene vragen kunt u mailen naar info.rijssen@rodekruis.nl

    Heeft u een vraag over vrijwilligerswerk bij het Rode Kruis Rijssen-Holten?

    Neem dan contact op met Geurt Leppink (Coördinator Vrijwilligersmanagement)

    E-mail: gleppink@rodekruis.nl

    Bent u op zoek naar EHBO-ondersteuning voor uw evenement of activiteit?
    Neem dan contact op met Anieke Schulenburg of Willemijn Lanzing (Coördinatoren Evenementenhulpverlening)

    E-mail: evenementenhulp.rijssen@rodekruis.nl

    Heeft u een vraag over onze EHBO-cursussen, het cursusaanbod of wilt u zelf een cursus bij ons volgen? (ook in externe groepen mogelijk)

    Neem dan contact op met Anieke Schulenburg of Antoon Kamphuis (Coördinatoren EHBO Opleidingen)

    E-mail: ehbo.rijssen@rodekruis.nl

  • Locatie Twenterand

    Bezoek- en postadres:
    Hoofdweg 166
    7676 AK  Westerhaar
    twenterand@rodekruis.nl

    Coördinator evenementenhulpverlening & gebouw- en materiaalbeheer: Menno Kampherbeek

    Volg ons ook op Facebook.

Bestuur en medewerkers district Twente

  • Districtsbestuur

    Voorzitter Hans Kok | hanskok@rodekruis.nl
    Bestuurslid Financiën, Planning, Control Paul Vermeulen | pvermeulen@rodekruis.nl
    Alg. bestuurslid (educatie & communicatie) Frederike Windhorst | fwindhorst@rodekruis.nl
    Bestuurslid HV (Noodhulp en Noden in de Samenleving) Janneke Schapink | jschapink@rodekruis.nl
    Bestuurslid HV (EHBO-EHV-VBD) Micha Klaas |  mklaas@rodekruis.nl
    Bestuurslid Jongeren Sòny Witteveen | sonywitteveen@rodekruis.nl
    Bestuursondersteuning Marleen Nijkamp | marleennijkamp@rodekruis.nl

  • Beroepskrachten district

    Districtsmanager Rene Mebius | rmebius@redcross.nl | 06-22415695
    Coördinator Hulpverlening Annelin Kuijters | akuijters@redcross.nl | 06-48408051
    Coördinator Nieuwe Hulpverlening-Noden in de Twentse samenleving Estelle Kosterink | ekosterink@redcross.nl | 06-18965107
    Medewerkers vrijwilligersmanagement Oost 5 Elske Brethouwer | ebrethouwer@redcross.nl | 06-25711981, Jenine van de Schootbrugge | jvandeschootbrugge@redcross.nl | 06-46752318
    Coördinator Educatie en Studenten Anja Dales | adales@redcross.nl | 06-20959478
    Coördinator Vrijwilligersmanagement Martijn Meinema | mmeinema@redcross.nl | 06-48407966
    Financiën Annamarie Diehl | financien.districttw@rodekruis.nl
    Coördinator Communicatie Ellen Buenk | ebuenk@redcross.nl | 06-38217498