Noord-Nederland
EHBO-cursussen Rode Kruis voor asielzoekers een groot succes

EHBO-cursussen Rode Kruis voor asielzoekers een groot succes

In maart en april heeft het Rode Kruis Noord-Nederland samen met het COA een EHBO-cursus aangeboden aan 35 vluchtelingen in Noord-Nederland. Deze vluchtelingen zijn als vrijwillige hosts actief op de stations in Emmen en Zwolle. Ze begeleiden nieuwe vluchtelingen, helpen met het kopen van tickets, vertalen en ondersteunen Veiligheid & Service en Handhaving. Met een EHBO-certificaat op zak kunnen zij nu ook eerste hulp verlenen wanneer dat nodig is.

Vijf cursusdagen

De cursus werd in vijf groepen gegeven op de AZC’s in Hoogeveen, Assen, Hardenberg en Zweeloo. De deelnemers leerden onder andere reanimeren met een AED, iemand in de stabiele zijligging leggen en verbanden aanleggen. Roel Knijnenburg van het COA vertelt hoe de kandidaten hun kennis al hebben toegepast in de praktijk: “Een jongen heeft de borststoot (wordt toegepast bij mogelijke verstikking) al bij een slachtoffer moeten uitvoeren en een andere jongen (Abdullah uit Syrië) heeft op het busstation van Zweeloo een ware heldenactie verricht. Een oudere vrouw viel daar op de grond bij het instappen in een bus en haar been bloedde behoorlijk. En ondanks dat hij het heel spannend vond, heeft Abdullah haar geholpen met het afbinden van haar been met een doek. Daarna heeft hij mevrouw naar het ziekenhuis begeleid. Prachtig! Je ziet echt hoe gemotiveerd deze mensen zijn en de meerwaarde die deze cursus heeft.”

En goed nieuws: alle kandidaten zijn met vlag en wimpel geslaagd. En voor een eventuele volgende EHBO-cursus zijn alweer een aantal nieuwe aanmeldingen.