Rode Kruiser in de Spotlights: Danny Jonker
13 oktober 2025
Jules Mittelstadt (35) uit Groningen is een manusje-van-alles bij het Rode Kruis. Jules is alweer 3 jaar actief als vrijwilliger en heeft ook al verschillende cursussen gedaan. En hij kent de organisatie inmiddels goed: logistiek, de verbindingsdienst, evenementenhulpverlening, Jules is van alle markten thuis en doet alles met veel plezier.
“Ik ben opgegroeid in Duitsland en keek altijd op een positieve manier naar het Rode Kruis. Ook zag ik vaak beelden van hulpverleners in actie en wat bij mij is blijven hangen is een hulpverlener van de Rode Halve Maan die in een oorlogsgebied met een kind een ruïne uitliep. Ik vind het mooi en waardevol om te zien wat vrijwilligers van het Rode Kruis allemaal doen. Ik ben in 2022 begonnen als vrijwilliger bij de daklozenopvang en ik hielp ook al snel bij het opbouwen van (tijdelijke) locaties voor vluchtelingen. Inmiddels ben ik evenementenhulpverlener en draai ik gemiddeld een dienst per week. Daarnaast ben ik nog actief bij de werkgroep Diversiteit en inclusie.”
“Het is landelijk een thema bij het Rode Kruis en wij geven dat vorm in District Groningen. Ons doel is om het Rode Kruis wat meer een afspiegeling te laten zijn van de maatschappij. We zijn als werkgroep bijvoorbeeld aan het kijken hoe we als Rode Kruis de mogelijkheid kunnen bieden om anderstaligen vrijwilligerswerk voor ons te laten doen.”
“Ik ben in 2022 in contact gekomen met Gerjan, coördinator van de Verbindingsdienst. Wij klikten meteen goed. De Verbindingsdienst houdt zich bezig met alles wat met netwerk en techniek te maken heeft. Zo werkte ik mee aan het bouwen van het netwerk dat portofoons met elkaar verbindt tijdens inzetten. Zodat de communicatie tussen vrijwilligers en eventueel de meldkamer soepel verloopt. Stel, er kwam een aanvraag binnen voor techniek, dan registreerde ik de aanvraag en hielp ik om de portofoons klaar te zetten. Daarnaast werkte ik mee in het magazijn.”
“Ik werk als Assistent Drogist bij de Kruidvat. We werken onderling ook samen met het Rode Kruis. Ik vind het mooi om verschillende soorten mensen tegen te komen en te helpen. Zowel in mijn werk als bij het Rode Kruis.”
“Ik houd heel erg van sport, denk bijvoorbeeld aan een inzet bij een volleybaltoernooi, een BMX-wedstrijd of de Drenthe 200. Wat ik ook geweldig vind is om te helpen bij Koningsnacht of een tentfeest. Soms zie je best wel bijzondere dingen. Mijn collega ontfermt zich dan bijvoorbeeld over de fysieke gesteldheid van iemand en ik kijk dan naar hoe iemand er mentaal aan toe is. Want ook dat is belangrijk. Het maakt niet uit om wie het gaat of wat er is gebeurd, bij het Rode Kruis helpen we iedereen. Mensen moeten zich veilig voelen bij ons. En als ik iets heftigs heb gezien, wordt er door mijn collega’s bij het Rode Kruis ook zeker om mij gedacht.”
“Twee jaar geleden werkte ik als evenementenhulpverlener samen met iemand die archeoloog was. Het is leuk om met iemand samen te werken die heel ander werk doet dan ik. Je leert weer van elkaar, zeker ook op sociaal gebied.”
“Ik heb me opgegeven voor Team Collegiale Ondersteuning (TCO) omdat ik sociaal-maatschappelijke hulpverlening interessant vind. Je helpt dan collega’s die iets heftigs hebben meegemaakt en behoefte hebben om daarover te praten. Daar wil ik graag meer in betekenen. En verder vind ik het gewoon heel leuk bij District Groningen. Je bouwt mooie vriendschappen op en er werken hele toffe mensen.”