Carnavalstips van het Rode Kruis
10 februari 2024
Het wordt behoorlijk fris dit carnavalsweekend. Daarom roept het Rode Kruis feestvierders op om alert te zijn op de kou en middelengebruik en om een oogje op elkaar te houden. Door alert te zijn, is de kans kleiner dat de situatie verergert.
Op zaterdag en zondag is het enkele graden boven nul, ’s nachts vriest het en zakt het kwik op sommige plekken naar de –4°C. Hagel, een vlokje sneeuw en koude wind: er is genoeg reden om hier even bij stil te staan en je goed voor te bereiden. Dat doe je onder meer door de gratis EHBO-app van het Rode Kruis op je telefoon te zetten.
Zie je een vriend plots ongecontroleerd rillen of gaat die anders ademen, dan kan er sprake zijn van onderkoeling. In de EHBO-app vind je dan snel hoe je daarmee omgaat. Datzelfde geldt voor hulp aan mensen die te veel hebben gedronken, bij ongevallen en reanimatie. En bovenal: let ook op jezelf de komende dagen.
Mocht je het toch even niet meer weten, dan zijn de vrijwilligers van het Rode Kruis er voor hulp en informatie. Meer dan 820 hulpverleners staan de komende dagen op bijna 80 evenementen om EHBO te bieden. Vaak komen feestgangers naar hen toe met glasverwondingen, kneuzingen en schaafwonden. En omdat mensen te diep in het glaasje hebben gekeken.
Natuurlijk kun je ook zelf dingen doen om het carnavalsweekend veilig door te komen: trek genoeg kleding aan en gebruik laagjes, zodat je in kleding kunt variëren. Eet voldoende, zeker als je ook alcohol drinkt. Bij alcoholgebruik verwijden je bloedvaten, waardoor je sneller warmte verliest. Genoeg eten en water drinken helpen je om je energie op peil te houden en zorgen ervoor dat je warm blijft
Twijfel je aan een situatie? Vraag om hulp en bel 112 wanneer nodig. Ook het Rode Kruis is er voor jou tijdens de carnavalsdagen. De organisatie hoopt op een veilige en mooie tijd voor iedereen.