Wat het écht betekent om te vluchten: vier verhalen uit Libanon
15 april 2026
Zes maanden geleden was het water bijna overal in Pakistan. Er viel drie keer zoveel regen als gemiddeld in een regenseizoen en binnen korte tijd stonden hele provincies met huizen, akkers en dorpen onder water. Maar liefst 33 miljoen mensen werden door de overstromingen geraakt, en een halfjaar later is de ramp nog altijd niet voorbij. Zo’n 20 miljoen mensen leven nog altijd in zeer slechte omstandigheden.
Het water staat veel mensen nog altijd aan de lippen in Pakistan. Bij sommige mensen letterlijk, omdat enkele gebieden nog altijd onder water staan. Bij andere mensen figuurlijk, want zij zijn door de overstromingen, flash floods en aardverschuivingen alles kwijtgeraakt. Zij proberen nu met veel moeite om hun leven weer op te bouwen.
Inmiddels is het winter geworden in Pakistan en dat maakt het er niet makkelijker op. Mensen moeten zich warm zien te houden zonder dak boven het hoofd en zonder brandstof. Ook is er in sommige gebieden een gebrek aan eten en schoon water.
Tot nu toe wist het Rode Kruis bijna 600.000 mensen te helpen, met name in afgelegen gebieden. Onze hulp:
Door de enorme omvang in het land blijft hulp voorlopig nodig. Daarom blijven we de mensen in Pakistan ook de komende maanden helpen.
Een versie van dit artikel verscheen eerder in het Engels op de website van het Internationale Rode Kruis (IFRC). Tekst en beeld: Angbeen Sohail, IFRC